• +48 796 163 909
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat - Obrona przed nożem

Firmy oraz grupy zorganizowane zapraszamy na całodniowe warsztaty o tematyce „Obrona przed nożem”. W trakcie warsztatów skupiamy się różnych scenariuszach i wariantach obrony przed napastnikiem z nożem, jak rónież świadomości sytuacyjnej, dostrzeganiu indykatorów ataków oraz technikach deeskalacji

Warsztaty te organizujemy w formule zamkniętej (dedykowane dla grupy zamawiającej warsztat), lub pół-otwartej, kiedy do grupy możliwe jest dołączenie osób z zewnątrz grupy, stąd jeśli chciałbyś wziąć udział w takim warsztacie, ale nie jesteś członkiem większej grupy odezwij się do nas, a my poszukamy grupy odpowiedniej do Twoich potrzeb.
Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w warsztacie „Obrona przed nożem” zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z trenerem w celu ustalenia szczegółów w tym zakresu omawianego materiału, terminu oraz kosztów warsztatu.

Obrona przd Nożem - Przykładowy konspspekt warsztatu 


Różne oblicza obrony – omówienie różnych sytuacji, w których poszczególne sposoby zachowania będą pomocne.
Indykatory napaści – skąd wiedzieć, że druga osoba przygotowuje się by nas zaatakować?
Sposoby przenoszenia i dobycia noża – czego wypatrywać, jak dobywać?
Scenariusze – typowe sytuacje, w których dobyty zostaje nóż.
Deeskalacja – jak zażegnać konflikt zanim się w pełni rozwinie
Jak przełamać własny opór przed działaniem?

Rozgrzewka
Uciekać! Tylko w jaki sposób?
Obrona przy pomocy gazu pieprzowego.
Preemptive striking – atak z wyprzedzeniem.
Ćwiczenia praktyczne.

Zagrożenia nożem
Klincz z nożem – kiedy do niego dochodzi, jak się w nim odnaleźć?
Ćwiczenia praktyczne.

Obrona pałką przed nożem
Wykorzystanie otoczenia oraz broni improwizowanej.

Wybrane aspekty pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku urazów spowodowanych ostrym narzędziem.
Ćwiczenie praktyczne w przypadku „Active knifeman
Sparingi w różnych dystansach

Chciałbyś zapisać się na szkolenie ?

Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń na +48 609 154 367. Szkolenia odbywają się cyklicznie, ale prowadzimy je również dla mniejszych grup oraz indywidulanie i chętnie opowiemy Ci o szczegółach.


Referencje

Szkolenia i warsztaty prowadzi

Artur Bednarek
Artur BednarekTraining and Product Development

Artur Bednarek, mistrz świata w walce nożem.

Posiadam uprawnienia instruktora samoobrony i sztuk walki z ramienia Państwowej Akademii Sportu (od 2018) oraz certyfikat poziomu "k-2" w sportowej walce nożem systemu SPAS (od 2016).

Tematyka broni białej, sportów i sztuk walki oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego zajmowała mnie od zawsze. Po okresie dzieciństwa, podczas którego miałem szczęście spróbować zajęć z Karate oraz Judo, trenowałem "Modern Ju-Jitsu" pod okiem Shihana Dawidowicza, następnie ju-jitsu tradycyjne (KoKoDo), walkę bronią na podstawie japońskich, chińskich i filipińskich sztuk walki, boks, Savate - boks francuski (gdzie w ramach Savate uwzględniono również La Canne - szermierkę laską), sparingi na warszawskim Polu Mokotowskim (początkowo vortal budo - "Pole mokotowskie atrapy w dłoń", przekształcone obecnie w Niedzielne Spotkania Sparingowe), SPAS i nóż sportowy SPAS pod okiem trenera Romana Minikayev'a.

Zapraszam do kontaktu poprzez:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: +48 609 154 367