• +48 796 163 909
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztat - Defensywne użycie noża

Defensywne użycie noża - seminarium
Firmy oraz grupy zorganizowane zapraszamy na całodniowe warsztaty o tematyce „Defensywne użycie noża”. W trakcie warsztatów skupiamy się na użyciu noża w obronie osobistej oraz szeroko pojętej obronie przed atakiem nożem.
Warsztaty te organizujemy w formule zamkniętej (dedykowane dla grupy zamawiającej warsztat), lub pół-otwartej, kiedy do grupy możliwe jest dołączenie osób z zewnątrz grupy, stąd jeśli chciałbyś wziąć udział w takim warsztacie, ale nie jesteś członkiem większej grupy odezwij się do nas, a my poszukamy grupy odpowiedniej do Twoich potrzeb.
Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w warsztacie „Defensywne użycie noża” zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z trenerem w celu ustalenia szczegółów w tym zakresu omawianego materiału, terminu oraz kosztów warsztatu.


Defensywne użycie noża – PRZYKŁADOWY PLAN

CHODZENIE

 1. Rozgrzewka
 2. Opis podstawowej pozycji
 3. Chodzenie w pozycji 
 4. Chodzenie w parze

CHWYT

 1. Chwyt  – do czego służy, który.
 2. Jak mocno trzymać?
 3. Błąd chwytu i wytrącenie broni

AKCJE

 1. Cięcie – ćwiczenie na atrapach (prowadzenie krawędzią, powrót łokciem)
 • Cięcie w punkt
 • Slash 
 • Snapcut i inne cięcia demotywujące
 1. Szybkie pchnięcia i pchnięcia dystansujące
 2. Roznoszenie cięć i pchnięć podczas wycofania 
 3. Uniki
 4. Kiwki
 5. Rozerwanie
 6. Bloki
 7. Klin
 8. Zasłona
 9. Defensywne użycie ostrza
 10. Sparing zadaniowy 

KLINCZ

 1. Wejście w klincz
 2. Wyjście z klinczu
 3. Przechwyty
 • Jak chwytać?
 • Jak kontrować?
 • Sparingi zadaniowe
 • Temat obaleń – czy warto obalać?

PARTER

 1. Skupienie na broni
 2. Łokcie przy sobie!
 3. Przygniatanie i przyszpilanie
 4. Sparing z uchwytu, z klęczek

NÓŻ W DEFENSYWIE

 • Wyjaśnienie sytuacji, wyjaśnienie klasycznego podejścia
 • Uciekać – ale jak?

ĆWICZENIE PRZED LUSTREM

SPARINGI

Defensywne użycie noża - seminarium

Referencje

Szkolenia i warsztaty prowadzi

Artur Bednarek
Artur BednarekTraining and Product Development

Artur Bednarek, mistrz świata w walce nożem.

Posiadam uprawnienia instruktora samoobrony i sztuk walki z ramienia Państwowej Akademii Sportu (od 2018) oraz certyfikat poziomu "k-2" w sportowej walce nożem systemu SPAS (od 2016).

Tematyka broni białej, sportów i sztuk walki oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego zajmowała mnie od zawsze. Po okresie dzieciństwa, podczas którego miałem szczęście spróbować zajęć z Karate oraz Judo, trenowałem "Modern Ju-Jitsu" pod okiem Shihana Dawidowicza, następnie ju-jitsu tradycyjne (KoKoDo), walkę bronią na podstawie japońskich, chińskich i filipińskich sztuk walki, boks, Savate - boks francuski (gdzie w ramach Savate uwzględniono również La Canne - szermierkę laską), sparingi na warszawskim Polu Mokotowskim (początkowo vortal budo - "Pole mokotowskie atrapy w dłoń", przekształcone obecnie w Niedzielne Spotkania Sparingowe), SPAS i nóż sportowy SPAS pod okiem trenera Romana Minikayev'a.

Zapraszam do kontaktu poprzez:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: +48 609 154 367

Chciałbyś zapisać się na szkolenie ?

Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń na +48 609 154 367. Szkolenia odbywają się cyklicznie, ale prowadzimy je również dla mniejszych grup oraz indywidulanie i chętnie opowiemy Ci o szczegółach.