OŁÓW I STAL - realna samoobrona w sytuacjach kryzysowych. Intensywny, całodniowy warsztat
Dla kogo:
Ten kurs jest dla osób, które wcześniej nie miały możliwości nauczyć się przydatnych umiejętności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą być gotowi wtedy, kiedy będą zmuszeni do nagłej ewakuacji, szybkiej i skutecznej samoobrony, rozsądnego zachowania wobec uzbrojonego napastnika czy rozpoznania i obsługi broni, kiedy dostaną ją lub znajdą.
Intensywny, całodniowy kurs z bardzo konkretną, praktyczną wiedzą. Dodatkowo odpowiedzi na wszystkie pytania jakie przyjdą Ci do głowy. Warsztaty prowadzone przez doświadczonych ekspertów z zakresu:
- samoobrony,
- walki bronią białą,
- strzelania i pracy z bronią palną,
- starcia z uzbrojonym przeciwnikiem,
- taktyki ewakuacji i przetrwania.
Co dostajesz:
- Praktyczna wiedza z zakresu preppingu oraz przetrwania w sytuacjach kryzysowych.
- 8h warsztatów w tym około 3h teorii i 5h praktyki z zakresu strzelectwa oraz walki nożem.
- Nauka bezpiecznej obsługi broni współczesnej i „czarnoprochowej”.
- Trening na osi strzeleckiej. Około 60 strzałów na osobę!
Gdzie i kiedy:
Strzelnica Bellona - Marynino Marynino 41, 05-140. Sobota 23.04.2022.
Startujemy o 9:00. Zbiórka przy wjeździe na teren strzelnicy.
Ile to kosztuje:
Cena uczestnictwa w warsztatach OIS 2022 to 440 PLN przy rejestracji do 10 kwietnia i 590 PLN przy rejestracji od 11 kwietnia.
Drogi Gościu i mamy nadzieje uczestniku wydarzenia OIS 2022.
Mamy ogromną prośbę abyś przed przystąpieniem do warsztatu OIS 2022 zapoznał się z poniższym regulaminem. Zostanie on przedstawiony uczestnikom wydarzenia w postaci papierowej do podpisania przed rozpoczęciem warsztatów.
Aceptacja regulaminu jest wymagana do ropoczęcia części praktycznej.
1) Niniejszym oświadczam, że chcę wziąć dobrowolny udział w warsztacie "Ołów i Stal -realna samoobrona w sytuacjach kryzysowych. Intensywny, całodniowy warsztat" w dalszej części tekstów nazywanego OIS 2022.
2) Potwierdzam, iż udzielono mi informacji dotyczącej uprawnień instruktorskich prowadzących zajęcia w zakresie rekreacji w specjalności: samoobrona.
3) Potwierdzam, iż udzielono mi informacji o ryzyku urazu podczas wykonywaniu technik kontaktowych z zakresu samoobrony, oraz, że do takiego urazu może dojść bez winy prowadzących.
4) Potwierdzam, iż rozumiem i przyjmuję na siebie ryzyko wymienione w pkt. 3 oraz ryzyko związane z urazami powstającymi wskutek nieszczęśliwych wypadków – w szczególności otarć, obtłuczeń, zwichnięć czy skręceń, i że nie będę winą za te urazy obciążać prowadzących zajęcia. Oświadczam, ze nie znam informacji o dotyczących mnie przeciwwskazaniach zdrowotnych do uczestnictwa w zajęciach rekreacyjnych z zakresu samoobrony
5) Zobowiązuję się do postępowania wg ścisłych instrukcji prowadzących zajęcia i oświadczam, że zgadzam się przestrzegać wszelkich poleceń prowadzących, w szczególności do natychmiastowego zaprzestania wykonywanych czynności na wezwanie prowadzącego, a także do opuszczenia zajęć na prośbę prowadzącego po podaniu przyczyny.
6) Zobowiązuję się do postępowania w granicach rozsądku, ze szczególną ostrożnością w stosunku do współćwiczących bez zamiaru spowodowania urazu u współćwiczących, oraz przyjmuję do wiadomości, że nieprzestrzeganie pkt 5 i 6 może skutkować powstaniu odpowiedzialności odszkodowawczej w stosunku do współćwiczących zgodnie z treścią Kodeksu Cywilnego lub Kodeksu Karnego. Przyjmuję, że mogę odmówić wykonania ćwiczeń po wcześniejszym poinformowaniu instruktora.
7) Wyrażam zgodę na publikację materiałów audiowizualnych wykonanych w trakcie warsztatów.
8) Oświadczam, też, że nie jestem pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.
9) w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych instruktorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia. W takim wypadku wpłacone zaliczki w całości niezwłocznie (do 3ech dni roboczych) zwrócone zostaną do wpłacających.
10) Organizatowrzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia. W takiej sytuacji zaliczki zostaną zwrócone wpłacającym na konta bankowe, z których zostały wpłacone.
Plan działania - blok: broń palna i czarnoprochowa
Świadomość sytuacyjna w sytuacjach kryzysowych:
- specyfika przemocy w warunkach kryzysowych,
- rozpoznawanie symptomów ataku,
- identyfikacja taktyk przestępczych i przeciwdziałanie im.
Nauka bezpiecznej obsługi broni współczesnej i „czarnoprochowej” oraz trening bezstrzałowy:
- bezpieczeństwo obsługi broni,
- budowa najpopularniejszych jednostek broni, rozkładanie do czyszczenia i składanie,
- wprowadzenie do strzelania defensywnego (postawa, celowanie, praca na języku spustowym).
TRENING NA OSI STRZELECKIEJ
Amunicja i udostępnienie broni wliczone są w cenę warsztatu.
Broń współczesna:
- pistolet – 50 strzałów,
- karabinek AK (kałach) - 5 strzałów,
- strzelba (pompka) – 5 strzałów.
Broń czarnoprochowa:
- rewolwer CP - 6 strzałów,
- karabin Sharps – 1 strzał.
Plan działania - blok: nóż
Ochrona oczu, rękawice taktyczne i własne noże mile widziane.
REJESTRACJA
Bardzo prosimy o rejestracje poprzez wpłatę zaliczki w kwocie 150 PLN na konto: mBANK 22 1140 2004 0000 3902 8217 7085
Alternatywnie wpłatę zaliczki można również dokonać bezpośrednio gotówką do organizatorów, np. podczas Niedzielnych Spotkań Sparingowych
W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika wraz z dopiskiem OIS 2022
Czy kiedykolwiek rozważyłeś którąś z sytuacji?
- Stoisz w centrum handlowym, słyszysz modulowany dźwięk syren, zaraz potem wybuch, ludzie zaczynają uciekać - co robisz?
- W domu zabrakło wody, jedziesz do garażu, bo tam masz zapas. Kiedy nosisz zgrzewki do bagażnika, widzisz mężczyznę z nożem w ręku idącego w Twoim kierunku. Co robisz?
- Wracając do domu przez las widzisz leżący przy drodze pistolet - co robisz?
- Wyjeżdżasz z domu na jakiś czas, bo okolica nie jest bezpieczna. Dziadek zostawił Ci w spadku broń czarnoprochową, ale nie wiesz jak jej użyć, więc czy warto zabierać? - Co robisz?
- W mieście stanęła wojskowa ciężarówka, żołnierze wydają chętnym karabiny pod warunkiem, że ktoś umie je obsłużyć. Co robisz?